CIEKAWOSTKI

20 g żelatyny
100 ml gorącej wody
Silikonowe foremki

Żelatynę dokładnie wymieszać z wodą i dodać pozostałe składniki. Po wymieszaniu wlać roztwór do foremek, całość wstawić do lodówki i czekać do całkowitego zastygnięcia.
Żelowe mydełka to piękna dekoracja łazienki. Swoją konsystencją zachęcają do mycia rączek przedszkolaków.

DRUGIE ŻYCIE KREDEK ŚWIECOWYCH - przepis na pieczone świecówki.

Zamiast wyrzucać stare świecówki do kosza, warto dać im drugie życie. "Przerabianie" kredek to zarówno zabawa, jak i doskonała stymulacja dziecięcych zmysłów: wzroku, dotyku – a jeśli dodamy do świecowych wypieków nieco olejku aromatycznego – także węchu.

Co potrzebujemy?

kredki świecowe
foremki silikonowe (są najlepsze, kredki się nie przypalą i potem świetnie wychodzą z formy bez uszczerbku)
piekarnik nastawiony na 180*C
patyczek do mieszania
olejek aromatyczny.

Do wykonania pieczonych kredek oprócz dzieci potrzebni będą dorośli – ich rola niech ograniczy się jednak do obsługi piekarnika;)

Jak robimy?

obieramy kredki z papierków
wkładamy kredki do foremek, tak żeby nie wystawały ponad formę
kredki można łączyć podobnymi kolorami, lub według woli
następnie wkładamy do piekarnika – bardzo ważne jest to żeby nie odchodzić od piekarnika, ponieważ kredki topią się bardzo szybko
od czasu do czasu mieszamy patyczkiem, aby sprawdzić czy wszystkie kredki w foremce się roztopiły.
Kiedy już wszystkie kredki w foremkach się roztopią, wyciągamy je z piekarnika (delikatnie żeby się nie wylały z foremek) i zostawiamy do całkowitego ostygnięcia. Kiedy nowe kredki będą już zimne i twarde wyciągamy je z silikonowych foremek.

Takie kredki są świetne dla dzieci, które nie potrafią jeszcze trzymać normalnej kredki w paluszkach. Świetnie rozwijają dłoń dziecka i są bardzo atrakcyjne dla maluchów.
Są też świetnym prezentem.

Życzymy dobrej zabawy !